Novinkou na trhu se zážitky je adrenalinový zážitek jízda ve Ferrari na okruhu. Ideální dárek pro každého komu v žilách koluje krev s příměsí benzínu. Jedinečný zážitek vám přináší agentura na zážitky Esennce.cz. V nabídce jej najdete pod označením jízda ve Ferrari a můžete si ho objednat v několika verzích. V nabídce je několik destinací a dokonce několik modelů vozu Ferrari. Hned jakmile si zážitek objednáte, můžete si přečíst něco o bohaté historii této bezesporu legendární značky.

Historie značky Ferrari

Zakladatelem legendární italské značky Ferrari, která dnes platí za předního výrobce sportovních vozů na světě, byl Enzo Ferrari. Stalo se tak v italské Modeně, roku 1929. Zprvu však nebyla činnost společnosti Ferrari (tehdy nesoucí název Scuderia Ferrari) spojena s výrobou vlastních sportovních vozů. Prioritou Enza Ferrariho byla podpora závodních jezdců.

V roce 1940 byla Ferrarimu zakázána závodní činnost a Scuderia Ferrari se tak stala továrnou na stroje a díly pro letectví. Během tohoto období byl ale vyroben také vůbec první prototyp závodního vozu Ferrari, který nesl označení Tipo 815. Ještě během války byla továrna přesunuta z Modeny do Maranella. Avšak v roce 1944 byla továrna vybombardována a při rekonstrukci byla továrna rozšířena také o prostory určené pro výrobu silničních vozů. Na stejném místě přetrvala výroba těch nejlepších sportovních vozů až do dnešní doby.

Silniční vozy vyráběl Enzo Ferrari jen velmi nerad, avšak bez tohoto zdroje financí by Enzo nemohl pokračovat ve své závodní činnosti.

Jízda ve Ferrari

Adrenalinový zážitek jízda ve Ferrari můžete objednat nejen pro sebe. Věnujte jako dárek v podobě dárkového certifikátu který samozřejmě najdete také na stránkách Esennce.cz.