V dnešní době najdeme pouze malou hrstku lidí, kteří ve svém životě nevyužívají automobil, ať již k pracovním, či osobním účelům. A protože se s rostoucím počtem aut na silnicích a stále silnějšími motory automobilů zvyšuje bohužel také počet dopravních nehod, máme pro vás typ, jak se vyhnout nebezpečným situacím a třeba, sobě a ostatním řidičům, ochránit zdraví a život.

Škola smyku

Ať už jste pouze sváteční řidič, či na silnicích trávíte několik hodin denně, může se vám stát, že se dostanete do situace, kdy nebudete mít svůj osobní vůz plně pod kontrolou. Na vině může být smyk, ztráta kontroly nad řízením na náledí či mokré vozovce, anebo jiné nepředvídatelné události. Pokud se chcete těmto nepříjemnostem vyhnout, zkuste kurz škola smyku, která se stává čím dál tím více oblíbeným produktem u zážitkových agentur.

A co že se vlastně ve škole smyku naučíte? Stěžejním úkolem instruktora je, aby naučil řidiče zachovat chladnou hlavu v případě nečekaného chování vozidla na silnici. Toho dosáhnou tím, že vám umožní si tyto situace na vlastní kůži vyzkoušet. Instruktoři prošli pečlivým výcvikem a nasbírali množství zkušeností, díky kterým vám poradí a naučí Vás, jak se v daných událostech chovat a jak přizpůsobit různým podmínkám styl jízdy.

Nejvíce zkušeností získáte z praxe – proto je největší část výcviku založena na simulovaných situacích, ke kterým může dojít. Vy se tak naučíte ovládat vůz i při extrémních podmínkách, a to vše bezpečně a pod odborným dohledem. Škola smyku také ukáže, jak se umíte chovat při stresových a nebezpečných chvílích. A proto, i když jste si jisti, že vám se něco podobného stát nemůže, anebo že víte, jak se zachovat při smyku na náledí, neváhejte a vyzkoušejte školu smyku. Tyto zkušenosti jsou zcela jistě k nezaplacení a Vy díky nim můžete třeba jednou zachránit život nejen sobě, ale i svým blízkým, či ostatním účastníkům silničního provozu.