Darujte svému muži, příteli nebo bratrovi zážitkový dárek k narozeninám! Nechte ho zažít rychlou závodní jízdu v motokáře. A pokud budete chtít, můžete si spolu dát i závod. A nebo s sebou může vzít své kamarády. Motokára je malé vozidlo se čtyřmi koly, tato vozidla se využívají hlavně k závodění. Karting se k nám jako závodní sport dostal ze zahraničí a rychle se stal velmi oblíbeným.

Konstrukce a historie

Jednoduchost konstrukce vozu spočívá v jeho historii. První prý vznikly během druhé světové války, kdy si je pro zábavu postavili američtí vojáci pobývající na evropských základnách. Sestrojili jednoduché podvozky, které vybavili motory z pojezdových mechanismů. Dnes se vzhled motokár a konstrukce trochu změnila, ale v podstatě prvotní jádro zůstalo stejné. Pořád jde o vozidlo se čtyřmi koly, motor je uložený vedle řidiče a volant s přímým převodem na tyč. Ochranný povrch motokáry tvoří plast, je to jediné místo kde se může motokára nějak lišit od ostatních. Jinak konstrukce podléhá přísným normám Mezinárodní automobilové federace FIA.

12_motokary-praha-10

Na motokárách se v dnešní době už můžete projet v každém větším městě. Automobilové zážitky, kam právě jízdy na motokárách patří se těší velké oblibě. Motokár je několik typů. Dnes se vyrábějí už i motokáry pro děti, dále pro dospělé a specializované závodní. Závodní se pak dělí na vozidla pro občasné závodníky a pro profesionální řidiče. Maximální rychlost, kterou dokáže vyvinout profesionální závodní motokára se pohybuje až kolem250 km/h.

Zážitek Motokáry Praha

Zážitek motokáry Praha obsahuje pět jízd po deseti minutách. Ideálně se tak dárek hodí pro vašeho manžela, který s sebou může vzít své kamarády. Těchto pět jízd totiž může jet i více osob než jen jedna. Zážitek může být využit v každém ročním období, dráha je krytá. Závodní okruh je dlouhý400 metrů a obsahuje 20 zatáček a 4 rovinky, aby si obdarovaný vyzkoušel jak maximální rychlost vozu, tak jeho jízdní vlastnosti.